Archiwum 2010/2011

Archiwum » Archiwum 2010/2011

• pies[1].jpg

Akcja "Podaj łapę"

Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do akcji "Podaj łapę". Jej celem było uświadomienie, że wszystkie istoty na ziemi mają prawo do godnego życia, a ludzie powinni pomagać i opiekować się naszymi młodszymi braćmi jak miał w zwyczaju mawiać patron ekologów - św. Franciszek z Asyżu. Zwieńczeniem akcji była wizyta w Miejskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Ochotnicy przywieźli zebrane w szkole podarunki oraz karmę. Opiekę nad akcją objęły pani Sylwia Jabłońska oraz pani Alina Chałupniak-Bednarska.

• Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w projekcie edukacyjnym "Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne szansą na dobry rozwój naszej młodzieży" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• mamotato.jpg

Mamo! Tato! Bawcie się razem z nami

10 czerwca 2011 roku „Mamo, Tato! Zobaczcie, co potrafimy! Bawcie się razem z nami!”

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia otwarte podsumowujące trzeci etap unijnego programu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Bohaterami tego dnia byli pierwszoklasiści, którzy pracując w zespołach stworzyli wielką kolorową laurkę dla swoich rodziców.

Uczniowie działali w czterech grupach: polonistycznej, gdzie układali życzenia; matematycznej, w której „kupowali” prezenty; plastycznej, której zadanie polegało na wykonaniu dekoracji do laurki i sportowej, która układała tor przeszkód dla rodziców.

Licznie zgromadzeni rodzice aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach wspomagając swoje pociechy.

• Moje pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Dnia 11 czerwca 2010 roku uroczystym pokazem talentów z udziałem wielu gości dobiegła końca realizacja II etapu Projektu Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy.

W działaniach tych brała udział klasa Ib, pod opieką wychowawcy mgr Marty Czauderny.Uczniowie rozwijali i wzmacniali swoje mocne i słabe strony, podczas zajęć z wykorzystaniem różnorodnych pomocy zgromadzonych w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań.

Zwieńczeniem projektu było przedstawienie "Z biegiem Wisły".

Udział w projekcie przyniósł następujące efekty:

a) uczniom:
    - pozwolił uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach;
    - rozwinąć posiadane zdolności, umiejętności i inteligencje;
    - odkryć dotąd nieznane talenty, zainteresowania;
    - wzmocnić wiarę we własne możliwości;
    - ćwiczyć inteligencje słabiej rozwinięte poprzez wykorzystanie tych lepiej rozwiniętych;
    - poznać ciekawe pomoce;
    - rozbudzić ciekawość twórczą;
    - pokonać lęki, tremę przed publicznymi występami;
    - dał wiarę w sukces, pozytywną samoocenę;
    - zmotywował do dalszych działań poznawczych.

b) nauczycielowi:
    -  pozwolił spojrzeć inaczej na własną pracę;
    - uatrakcyjnić codzienne zajęcia;
    - zdobyć dodatkowe informacje o swoich uczniach;
    - wzbogacić warsztat pracy;
    - poznać ciekawą literaturę dotyczącą inteligencji;
    - wzmocnić kontakty z rodzicami.

c) rodzicom:
    - uzyskać wiedzę na temat; "Inteligencji wielorakich" H. Gardnera poprzez uczestnictwo w pokazie prezentacji;
    - współtworzyć profil swojego dziecka poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania ankiety;
    - zdobyć wiedzę na temat tego, które umiejętności należy rozwijać, a które stymulować;
    - czynnie uczestniczyć w rozwoju dziecka;
    - zdobyć wiedzę na temat tego, jakim potencjałem dysponuje ich dziecko.

d) szkole:
    - realizować innowacje poprzez uczestnictwo w projekcie unijnym;
    - zyskać prestiż w środowisku;
    - umożliwić nauczycielom wzbogacenie warsztatu pracy;
    - przygotować uczniów ciekawych świata, znających swoje mocne strony;
    - pozyskać nowe, ciekawe pomoce dydaktyczne;
    - wzmocnić współpracę z rodzicami.

• wolontariusze.jpg

Nasi uczniowie wolontariuszami

Uczniowie Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Sylwii Jabłońskiej wzięli udział w akcji: zbiórka produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin z naszego miasta.

W Światowym Dniu Głodnego delegaci klas czwartych na terenie bielskiego supermarketu Auchan zapraszali ludzi dobrego serca do ofiarowania produktów żywnościowych dla potrzebujących.

Życzliwość darczyńców zaowocowała zebraniem aż trzech koszy jedzenia. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc innym i dziękujemy naszym uczniom-wolontariuszom za ten piękny charytatywny gest.

Więcej o akcji na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej

• P1070430.JPG

Święto Odzyskania Niepodległości 2010 - apela klas I - VI

Dnia 10 listopada na auli odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klas piątych przedstawili program z dużą ilością polskich, patriotycznych i wojskowych pieśni.

Bardzo pięknie uczcili to ważne dla Polaków święto uczniowie klasy 3a i 3b.

Razem z wychowawcami mgr Teresą Kubas oraz mgr Martą Czauderna przygotowali biało-czerwone kotyliony, którymi ozdobili swoje stroje.

Ten wspaniały pomysł mógłby stać się w naszej szkole zwyczajem radosnego świętowania dni pamięci narodowej.