Archiwum 2015/2016

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016

 • Lego_Mindstorms_EV3_brick.jpg

  Roboty LEGO MINDSTORMS Education EV3 na zajęciach w szkole podstawowej i gimnazjum

  W naszej szkole w dniach 22-23 lutego RODN WOM w Bielsku-Białej organizuje szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych oraz nauczycieli gimnazjów. Koszt szkolenia to 200 zł. Zapraszamy!

  Więcej szczegółów w załączniku Szkolenie Roboty

 • domki8.jpg

  "Pokój moich marzeń" na lekcjach angielskiego

  W naszej szkole podczas zajęć z języka angielskiego rozwijamy wszystkie talenty dzieci. Podczas nauki o pokojach i meblach dzieci z klasy 2 miały okazję przygotować projekt  „Pokój  moich marzeń”.

 • 003.JPG

  Akcja "Prezent pod choinkę" zakończona

  We wtorek 10 listopada podsumowaliśmy akcję "Prezent pod choinkę". Uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc swoim kolegom z Ukrainy. Szczególne wyrazy uznania chcieliśmy złożyć na ręce klasy II B oraz ich wychowawcy - mgr Marii Boracy. Przygotowali najwięcej paczek.

 • dyskoteka_13.JPG

  Andrzejkowe szaleństwo

  Dnia 26 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się andrzejkowa dyskoteka szkolna dla klas 4-6.Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w przygotowania do wspólnej zabawy, pomagali w dekorowaniu sali gimnastycznej oraz przygotowali listę ulubionych utworów muzycznych.

   

 • apelw.jpg

  Apel wielkanocny

  W środę przed świętami Wielkanocnymi uczniowie klas 4, 5a i 5b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt: "Przez krzyż do chwały".
  Pomimo trunych treści przekazywanych w przedstawieniu widownia z zainteresowaniem słuchała wierszy oraz ballady o krzyżu.

 • 3M2.jpg

  Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Dnia 4 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystym apelu z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzieci z klas piątych i szóstych przygotowali pod przewodnictwem pani Magdaleny Dereń i pana Kamila Wilka występ, który przypomniał wszystkim zebranym tak ważne dla naszego kraju wydarzenia historyczne.

 • DZIEN_NAUCZYCIELA_184.JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

  14 października 2015 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.

 • bombka8.JPG

  Finał szkolnych konkursów

  W grudniu w  naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie najpiękniejszej ozdoby bożonarodzeniowej. Organizatorem była mgr Anna Bożek, a oceny prac dokonała mgr Alina Chałupniak- Bednarska.
  Na konkurs wpłynęło wiele pięknych ozdób . Zostały one wykonane różnymi technikami.

 • arka.jpg

  Happenig Transmisja -Czysta Emisja

  W dniu 11 kwietnia 2016 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Happeningu Transmisja-Czysta Emisja organizowanym przez Fundację Ekologiczną Arka z okazji dnia Ziemi.

 • 01.jpg

  Inscenizacja w parafii Opatrzności Bożej

  W niedzielę 8 listopada nasi uczniowie z klasy VI mieli okazję wystąpić przed parafianami kościoła Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.
  Młodzi aktorzy przedstawili krótką historię objawień w Fatimie, przypomnieli wezwania Królowej Pokoju.
  Dzieci z wielką uwagą przyglądały się prezentowanej inscenizacji.

  mgr Jolanta Zuziak

 • konkurs_recytatorski_002.JPG

  Jesienny konkurs recytatorski dla klas I-III "Poezja bawi i uczy"

  28 października 2015 r.na auli szkolnej odbył się finał szklonego konkursu recytatorskiego. Występowali uczniowie klas I-III wyłonieni w drodze eliminacji klasowych: po trzech reprezentantów z każdej klasy. Tematyka wierszy była zgodna z hasłem przewodnim: ,,Poezja bawi i uczy”

 • 5a28.jpg

  Klasa 5a na górze Żar

  W dniu 8 czerwca 2016 klasa 5a wraz z panią Marleną Mizią oraz panem Janem Balem udała się na niezapomnianą wycieczkę na górę Żar.

  Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

 • karkow.jpg

  Klasa 5b w Krakowie

  18 maja 2016 roku klasa 5b razem z wychowawcą panią Marią Szczerbik rozpoczęła sezon wycieczkowy. Grupa wybrała się do miasta królewskiego - Krakowa.

 • BiD17.JPG

  Koncert dla Babci i Dziadka

  W piątek, 22 stycznia naszą szkołę licznie odwiedzili niezwykli goście - babcie i dziadkowie, zaproszeni przez uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego na specjalny koncert.

 • czytanie10.jpg

  Konkurs pięknego czytania

  W dniu 01.04.2016r odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania klas I-III.

  W konkursie wzięli udział wybrani w drodze eliminacji uczniowie klas I-III.

 • mikolaj[2].jpg

  Mikołajki

  Z okazji Mikołajek odbyły się wyjścia do kina, Figloparku oraz spotkanie w Bielskim Centrum Kultury.

   

 • mikolaj[1].jpg

  Mikołajki z nauką - zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych na zajęcia pt. “Mikołajki z nauką”.

  Dnia 05.XII.2015 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 w budynku Liceum i Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja przy ul. Modrzewskiego 12 odbędą się zajęcia laboratoryjne z nauk przyrodniczych dla dzieci i młodzieży z Bielska – Białej i okolic. 

   

 • Shakehand1.jpg

  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

  W dniu 18.11.2015r. zakończyły się Finały w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców naszej Szkoły.

  Wyniki końcowe:

  1. Labryga  Natalia  VA, Labryga Mateusz VI

  2. Stec Jolanta VB, Drabik Bruno VI

  3. Matlak Laura VI, Włodarczyk Bartek VA

 • eugeniusz10.jpg

  Naukowy zawrót głowy

  We wtorek, 19 stycznia klasy: IIa, IIb oraz III odwiedziły Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz.  Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach naukowych, w czasie których przekonali się, że nauka może być fascynującą przygodą.

 • order.jpg

  Order uśmiechu

  W poniedziałek 21 marca klasa IV uczestniczyła w niezwykłej uroczystości. Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci pochodząca z Bielska-Białej, została pasowana na Kawalera Orderu Uśmiechu.

 • pasowanie10.jpg

  Pasowanie na czytelnika

  W dniu 17 marca nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Uroczystość ta odbyła się na auli szkolnej i została przygotowana przez bibliotekarkę – panią Agnieszkę Brach.

 • walentynki1.jpg

  Poczta walentynkowa

  Od 1-go do 11-go lutego zorganizowana była przez świetlicę szkolną oraz Samorząd Uczniowski w naszej szkole zabawa „ Poczta walentynkowa”.

  Uczniowie przynosili i wrzucali do specjalnej skrzynki zrobione przez siebie kartki walentynkowe dla wybranej przez siebie osoby. Wykonywali je w świetlicy, na zajęciach plastycznych i w domu. W tym roku po raz kolejny do akcji przyłączyli się również rodzice.

 • gg.jpg

  Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

  W grudniu, w naszej szkole po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XVI już  edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasi Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji.

 • k.matema..jpg

  Podsumowanie konkursu matematycznego

  12 lutego 2016r. na auli szkolnej odbył się finał konkursu matematycznego „Znawca matematyki”. Organizatorem konkursy była mgr Maria Laszczak. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie 2 lutego wszyscy uczniowie z klas II i III pisali test, po którym wybrani zostali najlepsi. 9 lutego odbył się drugi etap konkursu, podczas którego wyłonieni zostali finaliści.

 • wiosna13.jpg

  Powitanie wiosny

  W tym roku uczniowie naszej szkoły bardzo się starali, by przywołać wreszcie długo wyczekiwaną wiosnę.

  W poniedziałek 21 marca klasy młodsze ubrane w wiosenne barwy prezentowały na auli szkolnej radosne piosenki, wiersze i symbole budzącej się do życia przyrody. Na scenie, jako żywa dekoracja, dumnie zielenił się wyhodowany przez dzieci pod okiem wychowawców owies.

 • Wystep_Bozonarodzeniowy_(14).jpg

  Radosne świętowanie

  Dzień 22 grudnia w szkole był bardzo uroczysty ponieważ uczniowie wraz z nauczycielami zainaugurowali czas radosnego świętowania.

 • tbib12.jpg

  Relacja z VIII Tygodnia Biblijnego

  W naszej szkole w dniach od 10 do 16 kwietnia obchodziliśmy Tydzień Biblijny.
  Przez te dni uczniowie różnych klas przygotowywali plakaty dotyczące Pisma Świętego. Inne dzieci własnoręcznie wykonywały karty z cytatami biblijnymi.

 • SU.jpg

  Samorząd Uczniowski

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Małgorzata Rutkowska-Telepnev wyróżniła podczas apelu osoby wykazujące się największą aktywnością w pracy na rzecz klasy i szkoły w pierwszym półroczu. Poniżej przedstawiamy naszych najaktywniejszych samorządowców:

 • salatki_9.JPG

  Smaczne i zdrowe drugie śniadanie

  30 października 2015 r. uczniowie klasy Ib pod kierunkiem swojego wychowawcy, pani Marii Laszczak uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Mieli okazję samodzielnie przygotować sobie drugie śniadanie złożone z samych owoców.

   

 • spartakiada.JPG

  Spartakiada klas I-III

  W czwartek, 3 grudnia uczniowie klas I-III aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Spartakiadzie. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach wiekowych: 6-latki, 7-latki, 7-8-latki, 9-10-latki.

   

 • sap.jpg

  Spotkanie z niezwykłym człowiekiem

  W środę 7.10.2015r. w naszej szkole gościł pan Andrzej Bargiel - trzykrotny mistrz Polski w skalpiniźmie, trzeci w klasyfikacji genneralnej pucharu świata, rekordzista świata w biegu na Elbrus oraz pierwszy Polak, któremu w 2013 roku udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego szczytu.

 • policjant.jpg

  Spotkanie z policjantem

  Dnia 13 listopada dzieci z klas I uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, na którym z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera.

   

 • sprawdzian1[1].jpg

  Sprawdzian po szkole podstawowej

  Nasi uczniowie w strojach galowych przed sprawdzianem po szkole podstawowej. Życzymy wszystkim powodzenia!

 • podaj_lape.JPG

  Sprawozdanie z akcji "Podaj łapę"

  W październiku, który został ustanowiony miesiącem dobroci dla zwierząt, nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do akcji „Podaj łapę” organizowanej przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej.
  Przez cały miesiąc uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele przynosili żywność i potrzebne rzeczy dla zwierzaków.

 • kopernik-final.jpg

  Sukces w ogólnopolskim konkursie

  Uczniowie klas IV-VI  SP 10 Towarzystwa Szkolnego im. M .Reja w Bielsku-Białej  wzięli udział w konkursie Ogólnopolskim pt.: "Kartka pocztowa dla Mikołaja Kopernika"
  Prace konkursowe uczniowie wykonali dowolną techniką.

 • Marcel_i_Kacper.jpg

  Sukcesy sportowe naszych czwartoklasistów

  Miło nam poinformować, że dwaj uczniowie klasy czwartej osiągnęli ostatnio spore sukcesy w sporcie.

 • rajd10.jpg

  Szkolny rajd integracyjny

  Tradycyjnie jesienią społeczność naszej szkoły integruje się w trakcie rajdu. W tym roku szlaki wszystkich uczniów prowadziły na Dębowiec.

  Klasy pierwsze i drugie zdobyły szczyt od strony Kamienicy, pozostałe klasy wędrowały trasą z Wapienicy.

 • 105.JPG

  Uroczyste obchody Święta Niepodległości

  Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości społeczność szkolna zarówno ta mała jak i duża spotkała się, by wspólnie uczcić pamięć o Polakach, którzy wywalczyli nam niepodległość.

 • rrs2015.1.jpg

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  1 września 2015 roku rozpoczęliśmy bardzo radośnie nowy rok szkolny 2015/2016.

 • IMG_20151218_092140[1].jpg

  Warsztaty w Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej

  Uczniowie klasy szóstej dwukrotnie zostali zaproszeni na warsztaty do Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Szkoła ta prowadzi projekt edukacyjny Otwarta Szkoła

 • wielkanoc[1].jpg

  Wielkanocne przygotowania

  W ramach przygotowania do świąt Wielkanocnych uczniowie klas I-III zaangażowali się w różnorodne zajęcia.

 • tuwim3.jpg

  Wiersze Juliana Tuwima

  23 maja zawitała do naszej szkoły poezja, ponieważ w tym dniu odbył się szkolny konkurs recytatorski.
  Dobrze przygotowani uczniowie z klas 4 – 6 pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze dla dzieci Juliana Tuwima. Konkurs prowadziła pani Agnieszka Brach.

 • RB1.jpg

  Wizyta w Radio Bielsko

  13 stycznia uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Radia Bielsko. Wyjście zorganizował pan Mateusz Laszczak we współpracy z wychowawcą Marią Szczerbik.
  Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak na codzień wygląda praca dziennikarza radiowego.

 • spup6.JPG

  Wizyta w Speak Up

  W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 5b gościli w szkole językowej Speak Up w Bielsku-Białej. Dzięki uprzejmości dyrekcji mogliśmy uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach multimedialnych oraz sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego.

 • festyn1.jpg

  Wspomnienia z Dnia Rodzinki

  Wspaniała pogoda i gorąca atmosfera towarzyszyły nam w sobotę 11 czerwca. W tym dniu cała nasza społeczność szkolna spotkała się o godzinie 10.00, by wspólnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

 • bb5.jpg

  XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej

  Dnia 28.04.2016 nasi uczniowie z klasy III w składzie:Oliwia Dawidowska, Mikołaj Targosz, Emilia Waluś wzięli udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bielsku-Białej dla klas III pod hasłem "MOJE MIASTO".

 • biblioteka.jpg

  Zajęcia w Książnicy Beskidzkiej

  21 kwietnia klasy IV i Va odwiedzły Książnicę Beskidzką, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych związanych z Bielskiem w ramach edukacji regionalnej.

 • tabliczka.jpg

  Zakończenie konkursu Tabliczki Mnożenia

  W naszej szkole  4 kwietnia 2016 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny pod hasłem „Mistrz tabliczki mnożenia”, którego organizatorem była mgr Maria Boraca.

 • konice2.jpg

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  W radosnej atmosferze upłynęło nam piątkowe przedpołudnie. Piękne słońce towarzyszyło rodzicom, nauczycielom oraz uczniom w ostatnim dniu roku szkolnego.

 • zima11.jpg

  Zimowisko-wspomnienia

  Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły. Pomimo tego część  uczniów  przybywała do szkoły i świetlicy, aby uczestniczyć w organizowanych zajęciach, zawodach, zabawach i konkursach czyli naszym szkolnym zimowisku.

 • slubowanie.JPG

  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  Dzień 14 października 2015r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas.

  W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja.

 • logo_pl.jpg

  Światowy dzień tabliczki mnożenia

  Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpi w tym roku do akcji Światowy dzień tabliczki mnożenia.

  W tym dniu szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

  Więcej o akcji można poczytać na stronie światowy dzień tabliczki mnożenia

 • christmas-crib-figures-1060017_1280.jpg

  Życzenia Bożonarodzeniowe

  Z okazji nadchodzących Świąt, przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia:

 • Życzenia świąteczne

 • Dodaj link do:
 • facebook.com

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook