Co się dzieje na kole przyrodniczym i geograficznym?

Zajęcia dodatkowe » Relacje z życia kół zainteresowań » Archiwum 2016/2017 koła zainteresowań » Co się dzieje na kole przyrodniczym i geograficznym?

Koło przyrodnicze i geograficzne prowadzi dla uczniów nauczyciel przyrody pani Sylwia Jabłońska. Zajęcia odbywają się w poniedziałek i czwartek.

Uczniowie koła przyrodniczego chętnie wykonują różne prace i zadania. Wspólnie robili kompozycje kwiatowe z roślin zielnych. Przygotowywali preparaty mikroskopowe. Poznawali drzewa naszych lasów. Wykorzystywali zdolności artystyczne wykonując drzewa w jesiennych barwach, ramki ze zdjęciami przyrodniczymi. Wycieczka do  Zespołu Szkół Ogrodniczych, rozpoznawanie różnych gatunków drzew dała możliwości rozwoju w dziedzinie dendrologii. Przyrodnicy poznawali rośliny chronione w rejonie i Polsce. Uczniowie w sposób twórczy podchodzą do wyznaczonych zadań.

Uczniowie koła geograficznego pracują z mapami, poznają nazwy państw, miast, rzek, gór. Oglądają inspirujące filmy geograficzne o mieszkańcach Ziemi, zjawiskach pogodowych, czy jaskiniach. Rozwiązują karty pracy. Przed nami jeszcze jest wiele do poznania z naszej skarbnicy planety Ziemi. Co jakiś czas przekażemy relację z tych działań.