Co się dzieje na kole przyrodniczym i geograficznym?

Zajęcia dodatkowe » Relacje z życia kół zainteresowań » Archiwum 2016/2017 koła zainteresowań » Co się dzieje na kole przyrodniczym i geograficznym?

Koło przyrodnicze i geograficzne prowadzi dla uczniów nauczyciel przyrody pani Sylwia Jabłońska. Zajęcia odbywają się w poniedziałek i czwartek.

Uczniowie koła przyrodniczego chętnie wykonują różne prace i zadania. Wspólnie robili kompozycje kwiatowe z roślin zielnych. Przygotowywali preparaty mikroskopowe. Poznawali drzewa naszych lasów. Wykorzystywali zdolności artystyczne wykonując drzewa w jesiennych barwach, ramki ze zdjęciami przyrodniczymi. Wycieczka do  Zespołu Szkół Ogrodniczych, rozpoznawanie różnych gatunków drzew dała możliwości rozwoju w dziedzinie dendrologii. Przyrodnicy poznawali rośliny chronione w rejonie i Polsce. Uczniowie w sposób twórczy podchodzą do wyznaczonych zadań.

Uczniowie koła geograficznego pracują z mapami, poznają nazwy państw, miast, rzek, gór. Oglądają inspirujące filmy geograficzne o mieszkańcach Ziemi, zjawiskach pogodowych, czy jaskiniach. Rozwiązują karty pracy. Przed nami jeszcze jest wiele do poznania z naszej skarbnicy planety Ziemi. Co jakiś czas przekażemy relację z tych działań.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook