Dziewięciokrotny mistrz świata w naszej szkole

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2017/2018 » Dziewięciokrotny mistrz świata w naszej szkole

6 marca naszą szkołę odwiedził szczególny gość - Patrick Pigneter - Włoch, dziewięciokrotny mistrz świata w saneczkarstwie na torach naturalnych.
Patrick przyjechał do Polski na zaproszenie swojego przyjaciela, polskiego reprezentanta - Adama Jędrzejki.

W trakcie spotkania z uczniami naszej szkoły gość z Włoch opowiedział o technice zjazdów, zaprezentował sprzęt potrzebny do uprawiania saneczkarstwa, przedstawił krótkie filmiki z treningów i zawodów.

Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści Patricka Pignetera, chętnie zadawali pytania, pozowali do zdjęć ze słynnym saneczkarzem. Wielu wykazało chęć podjęcia treningu tej dyscypliny sportowej.

Kilkoro uczniów naszej szkoły już trenuje saneczkarstwo. To właśnie dzięki nim i zaangażowaniu pani Marzeny Tyrkiel (mamy pary młodych saneczkarzy) mogło dojść do tego ciekawego spotkania.

Bardzo dziękujemy i życzymy Patrickowi Pingneterowi dalszych sukcesów sportowych!