Ferie, ferie i po feriach...

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Ferie, ferie i po feriach...

  W dniach od 20.01.2014-24.01.2014 r. w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko dla wszystkich chętnych uczniów. Każdy dzień zimowiska obfitował w różnego rodzaju atrakcje.

  W poniedziałek wszyscy razem udali się do kina Helios na film animowany pt.:”Skubani”.Po seansie udaliśmy się na wycieczkę po mieście, oglądając po drodze dworce PKP i PKS, Teatr Lalek Banialuka, Zamek Sułkowskich. 

  We wtorek byliśmy na warsztatach w bibliotece pedagogicznej, dzieci tworzyły prace wielkoformatowe w technice kolażu na temat "Podwodny świat". Podczas zajęć powstały kolorowe i ciekawe prace, które ozdobiły szkolne korytarze naszej szkoły. W drugiej części dnia wszystkie dzieci bawiły się w "Zabawowie"." 

  W środę dzieci wzięły udział w warsztatach o przyjaźni - „Ferie z książką”. Kolejną atrakcją była wycieczka do Straży Pożarnej, gdzie zwłaszcza chłopcy mieli pole do popisu. Podczas pogadanki na temat walki z ogniem była możliwość przyjrzenia się z bliska różnego rodzaju wozom strażackim.

  O tym, że ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie i wieka frajda przekonali się nasi uczestnicy zimowiska podczas wycieczki na Dębowiec, która odbyła się w czwartek. Nikogo nie zniechęcił brak śniegu, ponieważ każdy mógł spróbować swoich sił na torze saneczkowym.

  W piątek odbyły się zajęcia z robotyki. Uczniowie kl. 4 i 5 zostali podzieleni na grupy i doskonale bawili się budując pojazdy z klocków LEGO MINDSTORMS. Pierwsza swój pojazd zbudowała grupa chłopców z klasy 5b i zademonstrowała wszystkim jego debiutancką jazdę po klasie. Następnie uczestnicy zimowiska z opiekunami wybrali się na basen, gdzie mogły popływać i pograć w piłkę wodną. Chłapaniu i śmiechom nie było końca.
  Tegoroczne zimowisko uważamy za bardzo udane! Do zobaczenia za rok!

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

   

  https://www.facebook.com/dziesiatka/

  Adres:

  Szkoła Podstawowa nr 10

  Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

  ul. Komorowicka 13

  43-300 Bielsko-Biała

   

  Tel.: 33 819 18 89

  E-mail: sp10@rejbb.pl

  Organ prowadzący:

  Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

  A. Frycza Modrzewskiego 12

  43-300 Bielsko-Biała

  tel. 601 148 490

  Facebook