Góra Grosza

Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Góra Grosza

W grudniu, w naszej szkole
przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XIV już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

Nasi Uczniowie we współpracy z nauczycielem – opiekunem Rady Dziecięcej utworzyli komisję Góry Grosza, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zamierzonych działań. Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom i rodzicom poprzez oplakatowanie całej szkoły.

Monety zbierane były w klasach. Zebrane pieniądze zostały przeliczone i zapakowane. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła dzieciom wiele zadowolenia i satysfakcji. W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły, a także oddział przedszkolny.

Ogółem podczas XIV edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 143 zł, w tym:

•  3457 monet 1 gr
  •  1874 monet 2 gr