Happenig Transmisja -Czysta Emisja

Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Happenig Transmisja -Czysta Emisja

W dniu 11 kwietnia 2016 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Happeningu Transmisja-Czysta Emisja organizowanym przez Fundację Ekologiczną Arka z okazji dnia Ziemi.

Przy dźwiękach instrumentów wykonanych ze śmieci metodą upcyklingową dzieci odpędzały zanieczyszczenia, które zaatakowały Ziemię. Największą radość sprawiła duża kula ziemska i aktorskie popisy szczudlarzy.
Celem ogólnopolskiej akcji jest zachęcenie do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w powietrzu. Palenie w piecach i kominkach powoduje, że do atmosfery przenikają coraz więcej szkodliwych i rakotwórczych substancji.
Dzieci przez pisanie listów do Ziemi mają zachęcić dorosłych do wprowadzenia nowych metod ograniczających wysyłanie szkodliwych substancji.

nauczyciel  przyrody - mgr Sylwia Jabłońska