Informacje o szkole

O szkole » Informacje o szkole

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej

Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 2004 r. w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Królowej Jadwigi.

Nasza placówka jest publiczna i bezpłatna. Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym.

Od początku swojej działalności prowadzi oddziały przedszkolne w ramach zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i co roku w ostatnim tygodniu sierpnia organizowane są trzydniowe spotkania dla uczniów klas pierwszych oraz dzieci oddziałów przedszkolnych, które od następnego miesiąca czyli od nowego roku szkolnego rozpoczynają zajęcia w naszej szkole. Celem tych spotkań jest łatwiejsza akceptacja środowiska szkolnego oraz zapoznanie się z rozkładem pomieszczeń w budynku.

Od 1.09.2013 roku funkcję dyrektora pełni mgr Marta Czauderna

Atuty szkoły

Celami stawianymi sobie przez szkołę są:

• pełny rozwój dziecka,
  • umiejętność twórczego myślenia, skutecznego porozumiewania się,
  • umiejętność rozwiązywania konfliktów,
  • przygotowanie do aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Duży nacisk kładzie się na stworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków nauki pracy, zapewnienie dobrze zorganizowanych, atrakcyjnych zajęć, życzliwe traktowanie ucznia i stawianie mu wymagań na miarę jego możliwości, zdobywanie nowoczesnej wiedzy i umiejętności.

W szkole stworzono jasny i klarowny system oceniania, a uczniów nagradza się za każdy sukces. Wielką wagę przywiązuje się też do zapobiegania wszelkim przejawom patologii społecznych.

Chcemy, aby nasza szkoła cieszyła się zaufaniem rodziców oraz uczniów, aby uczniowie czuli się w niej dobrze, bezpiecznie i chętnie do niej przychodzili. Dokładamy wszelkich starań, by nasza placówka  uzyskała odpowiednią rangę w opinii społeczności lokalnej w oczach administracji oświatowej, była widoczna w środowisku.

Dążymy do wychowania dziecka otwartego i komunikatywnego.