IX Dzień Tabliczki Mnożenia

Aktualności » IX Dzień Tabliczki Mnożenia

2019-10-07

W dniu 4 października 2019 r. w naszej szkole po raz V, a na świecie po raz IX obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej m.in. przygotowywaliśmy się powtarzając tabliczkę mnożenia (również z pomocą narzędzi IT), przygotowując gazetki i inne materiały na TEN DZIEŃ. Klasa 4 dzień wcześniej powtarzała tabliczkę mnożenia na macie edukacyjnej układając wybrane działania tabliczki mnożenia oraz grając w łapki – łapanie „much” z wynikiem iloczynu podanych liczb.

W dzień obchodów z samego rana klasa 6 a przyklejała tabliczkę mnożenia na stopnie schodów w całej szkole tak, aby każdy kto w ten dzień wejdzie do szkoły mógł powtórzyć sobie tabliczkę mnożenia. Uczniowie zostali również przepytani przez klasowych egzaminatorów i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 5a i 5b również na lekcjach byli ustnie egzaminowani, a uczniowie klasy 3 przeszli ekspresowy egzamin pisemny. W tym dniu poza zabawami z tabliczką mnożenia w klasach, na korytarzach uczniowie pozostałych klas mieli okazje spotkać patrole egzaminacyjne, które przepytywały ze znajomości tabliczki mnożenia nie tylko uczniów, ale również nauczycieli. W tegorocznej akcji wzięło udział prawie 100 osób!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą naukę poprzez zabawę i zapraszamy do galerii zdjęć.