Kącik psychologiczno-pedagogiczny

W tej części naszej strony będziemy zamieszczać posty z materiałami przygotowanymi lub polecanymi przez Panią Pedagog mgr Ewę Kozieł i Panią Psycholog mgr Natalię Baryczę-Butor. Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z nimi!

• hogwarts-3476786_1920.png

Czy jesteś spostrzegawczy?

2020-04-03

Zagadek ciąg dalszy. Dzisiaj przygotowałyśmy coś dla wszystkich fanów Harrego Pottera! Kto okaże się najbardziej spostrzegawczym detektywem z rodziny?! Trzeba znaleźć wszystkie elementy, w jak najkrótszym czasie, a dla tych, którzy mają drukarkę dodatkowe wyzwanie z kolorowaniem znalezionych rzeczy! Gotowi? 3,2,1 … START! A na koniec zachęcamy do zakręcenia ruletką i rozwiązania zagadki drugiej.

• SP10_SDSA_2_kwietnia.jpg

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2020-04-02

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Różna jest ta świadomość wśród nas: nauczycieli, rodziców, uczniów... Każdy ma swoje doświadczenia czy źródła wiedzy. Ważne, żebyśmy nie ustawali w poszukiwaniu skutecznych sposobów, jak zrozumieć osoby ze spektrum Autyzmu, jak im pomóc. Każdy jest inny...

• Dodajemy_dodajemy.jpeg

Zabawa w kodowanie

2020-04-01

Dzisiaj chciałyśmy zaprosić Was do rodzinnej zabawy w kodowanie, liczy się czas, trochę szczęścia i kredki! Kto pierwszy zwycięży, będzie mógł znowu zakręcić Naszą ruletką, ale uwaga tym razem będziemy odpowiadać na pytania. Jesteście gotowi? Do dzieła!

• Sloik.jpg

Słoiki motywacji, czyli jak wzmacniać samoocenę w domu

2020-03-31

Zapraszamy do zapoznania się z pomysłem na słoiki motywacji. Na czym polega zabawa? Zachęcamy do lektury.

• Znajdz_ikonki_na_obrazku.jpg

Kto jest bardziej spostrzegawczy?

2020-03-31

Dzisiaj chciałyśmy zaprosić Was do rodzinnej gry wymagającej koncentracji uwagi i spostrzegawczości: trzeba znaleźć wszystkie elementy, jak najszybciej! Kto pierwszy zwycięży, będzie mógł zakręcić ruletką! Sami zobaczcie!

• 27.03._Kacik_PP_(3).png

Rodzinna relaksacja

2020-03-27

Chciałybyśmy Was wszystkich zachęcić do wspólnej rodzinnej relaksacji, która pozwala na chwilę zapomnieć co dzieje się wokół, pozwala skupić się na sobie (co mówi moje ciało, moja głowa).

• Pomoc_PPP_(1).png

Wsparcie psychologiczne

2020-03-27

W dzisiejszym wpisie przygotowałyśmy dla Państwa, wszystkich dzieci i młodzieży przegląd miejsc, w których można uzyskać wsparcie psychologiczne i pomoc w różnych sytuacjach życiowych. Przedstawiamy także adresy stron, na których można przeczytać wiele cennych informacji.

• BHP_male.png

Zasady pracy prze komputerze

2020-03-26

Przypominamy o zasadach bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze.