Kącik psychologiczno-pedagogiczny

Kąciki tematyczne » Kącik psychologiczno-pedagogiczny

W tej części naszej strony będziemy zamieszczać posty z materiałami przygotowanymi lub polecanymi przez Panią Pedagog mgr Ewę Kozieł i Panią Psycholog mgr Natalię Baryczę-Butor. Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z nimi!

• BHP_male.png

Zasady pracy prze komputerze

2020-03-26

Przypominamy o zasadach bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze.

• Krotki_film_o_wirusie.png

Krótki film o koronawirusie dla dzieci

2020-03-25

A dziś dla odmiany po książeczce pt. „Niezwykły przewodnik dla odważnych dzieciaków” – zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmu o Koronawirusie – dla tych wszystkich, którzy wolą oglądać niż czytać, a pragną się dowiedzieć co się dzieje dookoła Nas. Link do filmu

• Niezwykly_przewodnik_dla_odwaznych_dzieciakow.png

"Niezwykły przewodnik dla odważnych dzieciaków"

2020-03-24

Zachęcamy wszystkie dzieci do odbycia przygody z książeczką "Niezwykły przewodnik dla odważnych dzieciaków". Napisana została przez Erika Nerini e Daniela Longo i przetłumaczona na język polski dzięki Ewa & Iwona Chądrzyńska. Książeczka w wersji pdf umożliwi dzieciom znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących koronawirusa, a także będzie pomocna w „oswojeniu” lęku. Poniżej link udostępniony dzięki: TherapyTools - link

• Sawanna_KPP.jpg

Przyjaciele na Sawannie

2020-03-23

A co robią Nasi przyjaciele na Sawannie? Zapraszamy do Parku Narodowego Tsavo, gdzie można pooglądać zwierzęta na żywo. Kilka razy dziennie pokazują się nam: słonie, żyrafy, bawoły, zebry, lamparty i inne zwierzęta. W ramach relaksu i oderwania myśli można przenieść się na chwile do innego miejsca i poszukiwać wspólnie zwierząt pojawiających się w kamerze. Aby przejść do strony kliknij link.

• Myslenie_pozytywne.jpg

Myślenie pozytywne - propozycje książkowe

2020-03-21

Przesyłamy propozycję książek do przeczytania online o myśleniu pozytywnym:
    J dla klas 1-3 „Opowieści o pozytywnym myśleniu”,
    J dla klas 4-8 „Myślę pozytywnie i zdobywam świat”,
    J dla rodziców i opiekunów „O myśleniu pozytywnym”.

• Nauka_w_domu_organizacja.jpg

Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?

2020-03-20

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją „Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?”.

Zamieszczamy również grafikę opracowną przez Panią Barbarę Błażkowską na ten temat.

• Motywacja.jpg

Motywacja do działania, jak ją wspierać u swojego dziecka?

2020-03-20

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją „Motywacja do działania, jak ją wspierać u swojego dziecka?”.

• Gry_psycholog.png

Gry offline

2020-03-17

Czy to możliwe, aby grać w gry bez komputera?  Zapraszamy, abyście przekonali się sami.

Uwaga! Lista może zostać zaktualizowana - zoczacz, czy już znasz wszystkie nasze propozycje.