Koło robotyki i programowania. Co to jest?

Zajęcia dodatkowe » Relacje z życia kół zainteresowań » Archiwum 2016/2017 koła zainteresowań » Koło robotyki i programowania. Co to jest?

Zajęcia robotyki i programowania odbywają się we wtorki i środy. Uczęszczają na nie uczniowie klas piąych i szóstych. Dzieci mają  możliwość pracy z różnymi zestawami edukacyjnymi klocków LEGO - LEGO MINDSTORMS EV3 oraz LEGO WeDo.

Najczęściej pracują w parach, kształcąc umiejętność współpracy i wzajemnego uczenia się. Budujemy z wykorzystaniem instrukcji, ale także według własnych pomysłów. Zbudowane maszyny uczniowie poddają testom, programują je, udoskonalają.

Zajęcia te to nie tylko wspaniała zabawa, ale również okazja, by nauczyć się myślenia algorytmicznego, pokonywania swoich słabości i doceniania pracy w drużynie.

Zapraszam wszystkich chętnych - Jolanta Zuziak