Kurs udzielania pierwszej pomocy

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2018/2019 » Kurs udzielania pierwszej pomocy

Z radością informujemy, że uczniowie klasy trzeciej w drugim półroczu przystąpili do kontynuacji programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowanego do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie.

Do końca kwietnia odbywały się cykliczne spotkania, które obejmowały podstawowe bloki tematyczne tj. bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności i wzywanie pomocy, pozycja boczna oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa. 
Zajęcia prowadziła pani Marta Czauderna, która uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i uzyskała certyfikat potwierdzający umiejętności podstawowych czynności ratujących życie oraz uprawniający do przeprowadzania zajęć z zakresu pierwszej pomocy.
Zajęcia prowadzone były przy użyciu materiałów edukacyjnych przekazanych nam przez Fundację.
Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą – tego właśnie uczymy naszych wychowanków.
Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Kurs ukończyli wszyscy uczniowie klasy trzeciej, zaliczyli test wiedzy teoretycznej oraz wykazali się umiejętnościami.
Na zakończenie otrzymali Certyfikaty Młodego Ratownika.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook