Lekcja bezpieczeństwa

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2011/2012 » Lekcja bezpieczeństwa

W czwartek 13.10.2011 odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem Wojciechem Wyrozumskim, w ramach Kampanii społeczno – edukacyjnej "Bezpieczeństwo w szkole dzięki eukacji prawnej" mającej na celu uwrażliwienie dzieci, na poziom bezpieczeństwa w polskich szkołach.

prowadzący Pan Wojciech Wyrozumski

Ambasadorem ogólnopolskiej akcji, obejmującej ponad 20 miast w całym kraju jest sędzia Anna Maria Wesołowska. Projekt wspierają także: kuratoria oświaty, Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS oraz ogólnopolskie media.

W ramach prelekcji w szkole uczniowie klas II-VI zostali powitani z komputera przez sędzię Annę Marię Wesołowską.

Oliwia w todze

W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi, że odpowiedzialność karną nieletnich reguluje w zasadniczej części ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich i kodeks karny.

Wyjaśnione zostało również, że zbrodnia, występek, wykroczenie, czyn zabroniony to nie jednoznaczne przewinienia, a ich podział dokonany został ze względu na wymiar kary jakim zagrożony jest dany czyn.