Lekcja przyrody z fundacją "Arka"

Archiwum » Archiwum 2014/2015 » Lekcja przyrody z fundacją "Arka"

W lutym na lekcjach przyrody odbyły warsztaty o jeżach, przy współpracy z fundacją ekologiczną "Arka". Uczniowie nabyli wiedzę z życia jeży. Poruszone były tematy dotyczące zagrożenia tych małych ssaków. Dzieci poznały zachowanie jeży w różnych porach roku.
Prowadząca Pani Anna Fober przekazała ulotki informujące o udzielaniu pierwszej pomocy malutkim jeżom.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Drugi cykl miał miejsce w formie warsztatowej, gdzie klasy IV pisały konkurs wiedzy  o jeżach, wykonywały proste prace manualne, tworzyły łańcuch pokarmowy.  Materiały współgrały z tematami omawianymi na lekcjach przyrody.
Na koniec każdy uczeń w formie labiryntu doprowadzał głodnego jeżyka  do pokarmu.
Za konkurs wiedzy najlepsi otrzymali dyplomy.

Spotkanie sprawiło uczniom dużo radości, a przede wszystkim wyczuliło je na palący problem, jakim jest konieczność czynnej ochrony jeży.

nauczyciel przyrody - mgr Sylwia Jabłońska