Literacki debiut naszej uczennicy

Archiwum » Archiwum 2011/2012 » Literacki debiut naszej uczennicy

Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja pragnie pochwalić się osiągnięciem jednej ze swoich uczennic.

Anna Soczawa, uczęszczająca do klasy 6b, napisała swoją powieść „Cienie nieśmiertelnych NOWA” i wydała ją.

W krótkim wywiadzie udzielonym mgr Ilonie Kowalczyk opowiedziała o powstaniu książki oraz o dalszych planach związanych z pisaniem.

ILONA KOWALCZYK:

Skąd wziął się pomysł na napisanie książki?

pierwsza powieść

Pomysł wziął się od mojej mamy, która jest dziennikarką. Zawsze bardzo interesował mnie jej zawód. Pisałam opowiadania od dawna i szybko nauczyłam się czytać.

W kwietniu 2011 roku postanowiłam napisać swoje pierwsze opowiadanie i opublikować je w Internecie. Na początku traktowałam to jak zabawę.

Myślałam, że nikt nie będzie tego czytał. Później jednak okazało się, że ludzie polubili mój styl pisania, a ja odkryłam, że sprawia mi to niesamowitą przyjemność.

Postanowiłam wziąć się za coś większego niż opowiadanie, dlatego spróbowałam napisać swoją pierwszą powieść.

ILONA KOWALCZYK:

Ile czasu zajęło Ci napisanie tej powieści?

ANNA SOCZAWA:

Pisanie wbrew pozorom to niełatwa i czasochłonna sztuka. Musiałam godzić szkołę, zajęcia dodatkowe i inne obowiązki z pisaniem. Tak więc zajęło mi to około ośmiu miesięcy.

ILONA KOWALCZYK:

Czy wydana przez Ciebie powieść będzie miała jakąś kontynuację, czy też jest to wydanie jednotomowe?

ANNA SOCZAWA:

Chciałabym napisać ciąg dalszy przygód głównej bohaterki, dlatego zaczęłam pisać drugą część. Mam w planach cztery tomy.

ILONA KOWALCZYK:

Skąd czerpałaś inspirację do napisania książki?

ANNA SOCZAWA:

Inspirację czerpałam tak naprawdę z różnych książek fantasy i przygodowych. Z kolei bohaterów tworzyłam po części na podstawie codziennych obserwacji uczniów naszej szkoły, połączonych z moimi własnymi wyobrażeniami.

Postać Ann powstała z połączenia wszystkich tych cech, które chciałabym mieć, ale nie mam.

ILONA KOWALCZYK:

Gdzie można zakupić Twoją książkę?

ANNA SOCZAWA:

Książkę można nabyć bezpośrednio u mnie oraz na stronie internetowej www.cienie-niesmiertelnych-ksiazka.blog.onet.pl.

Strona ta została stworzona z myślą o moich internetowych czytelnikach (których uzbierało się całkiem sporo), którzy chcieliby nabyć moją powieść poprzez przesyłkę pocztową.

ILONA KOWALCZYK:

W ilu egzemplarzach ukazała się książka?

ANNA SOCZAWA:

Początkowy nakład wynosił 50 egzemplarzy. Pieniądze, które uzbieram ze sprzedanych książek chcę przeznaczyć na dodruk.
Planuję też wysłać książkę do innych wydawnictw, które zechcą ją wydać w większym nakładzie.

Cóż… Nie pozostaje nic innego, jak zachęcić wszystkich do lektury i z niecierpliwością oczekiwać będziemy na kolejne tomy.