Niepodległość w klasach I-III

Archiwum » Archiwum 2018/2019 » Niepodległość w klasach I-III

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości, klasy 0-3 wykonywały w ostatnim czasie różnorodne zadania mające przybliżyć uczniom historię Polski, utrwalić wiadomości na temat symboli narodowych, pojęcie patriotyzmu i samej niepodległości.

Wszystkie młodsze klasy wzięły udział w przedstawieniu historycznym "100lecie Niepodległości" oraz w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę trzecią. Dodatkowo każda klasa wykonała prace plastyczne związane z tym wielkim wydarzeniem - godła Polski (prace oddziału przedszkolnego), biało-czerwone flagi (klasa pierwsza), projekty plastyczne "Polska" (prace klasy drugiej) oraz mapy Polski (wieloetapowe projekty uczniów klasy trzeciej).

Na lekcji rytmiki dzieci utrwalały znajomość Mazurka Dąbrowskiego oraz piosenki "Płynie Wisła". Klasa trzecia własnoręcznie wykonała biało-czerwone kotyliony. 9 listopada na uroczystej akademii wszyscy uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego i obejrzeli prezentację na temat zaborów, walki o niepodległość, bohaterów narodowych.

Wszystkie zadania kształtowały u uczniów postawy patriotyczne i uwrażliwiały na wydarzenia
związane z historią naszego kraju.