Obchody Święta Niepodległości

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Obchody Święta Niepodległości

We wtorek  8.11.2016r. w auli naszej szkoły odbyło się specjalne spotkanie związane z obchodami Święta Niepodległości przypadającego  jedenastego  listopada. Święto Niepodległości postanowiliśmy uczcić konkursem  „1 z 10” nawiązującym do słynnego telewizyjnego teleturnieju z tą tylko różnicą ,że tematyką naszego szkolnego konkursu była  tylko historia. 

W zawodach wzięło udział 10 uczniów z klas szóstych i piątej.  Podobnie jak w telewizyjnej wersji nasza zabawa miała 3 rundy.  Zawody przygotował i prowadził nauczyciel historii p. Andrzej Kowalczyk przy pomocy pani wicedyrektor Jolanty Zuziak.

Do finału awansowali Kajetan Dąbrowski, Katarzyna Bartoszewska i z klasy szóstej Krystian Ryrych. Po pasjonującym finale zwycięzcą świątecznego historycznego konkursu został Krystian Ryrych.

Uczniowie mogli przez zabawę uczyć się historii naszego kraju. W przerwach miedzy etapami wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne pieśni patriotyczne  przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Kamila Wilka.

Po wręczeniu nagród finalistom konkursu klasa szósta zaśpiewała pieśni które przygotowuje na konkurs piosenki patriotycznej.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook