ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

pobierz wniosek

pobierz oświadczenie

PROCEDURY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

1. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone dla dzieci w wieku 6 lat.
  2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone dwuetapowo, w oparciu o kryteria ustawowe i szkolne.
  3. Oddział przedszkolny nie jest przedszkolem rejonowym i nie posiada wyznaczonego obwodu.
  4. Kolejność zgłoszenia wniosków ma znaczenie.
  5. W celu potwierdzenia spełnienia kryteriów ustawowych do wniosku należy dołączyć wymagane dokumenty i oświadczenia, które będą weryfikowane w szkole.
  6. W przypadku braku potwierdzenia przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka zakwalifikowanego woli zapisu do oddziału przedszkolnego, wolne miejsce przyznane zostanie kolejnemu kandydatowi z listy rekrutacyjnej.
  7. Jeżeli, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego pozostaną wolne miejsca
    w oddziale przedszkolnym, prowadzone będzie postępowanie uzupełniające, w którym uczestniczyć mogą także kandydaci w wieku 5 lat.
  8. Postępowanie uzupełniające prowadzone będzie w oparciu o takie same kryteria i zasady.
  9. Dyrektro Szkoły zastrzega sobie prawo do rezygnacji z otwarcia oddziału przedszkolnego w przypadku braku wystarczającej ilości kandydatów.
  10. O ilości otwartych oddziałów przedszkolnych decyduje Dyrektor Szkoły na podstawie ilości złożonych wniosków oraz warunków lokalowych.

I etap rekrutacji – kryteria ustawowe

W wypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekturacyjnego, na drugim etapie postępowania  rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący:

W wypadku uzyskania przez kandydatów identycznej ilości punktów także w II etapie rekrutacyjnym o przyjęciu decyduje kolejność dokonywania zgłoszeń.

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020