Odzyskanie Niepodległości - uroczysty apel

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Odzyskanie Niepodległości - uroczysty apel

Dnia 12.11.2013 w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
    Uroczystość przygotowało koło teatralne pod opieką polonistki Magdaleny Dereń oraz przy wspaniałym, gitarowym akompaniamencie pana Michała Kossakowskiego- nauczyciela muzyki.

Do koła teatralnego należą uczniowie od klas 4-6. Dzieci recytowały piękne, patriotyczne wiersze.  Odśpiewano także pieśni patriotyczne, które nawiązują do tego burzliwego ale również chwalebnego wydarzenia w historii Polski czyli „Rotę” oraz „Legiony”.

Na zakończenie apelu wszystkie dzieci dostojnie i z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewały hymn Polski.

Zadaniem uczniów było przygotowanie kotylionów i wywiązały się z niego wzorowo.
    Apel ten był okazją do uczczenia wydarzeń z 11 listopada 1918r oraz doskonałą powtórką z lekcji historii naszego narodu.

mgr Magdalena Dereń