Order uśmiechu

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Order uśmiechu

W poniedziałek 21 marca klasa IV uczestniczyła w niezwykłej uroczystości. Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci pochodząca z Bielska-Białej, została pasowana na Kawalera Orderu Uśmiechu. Ta wyjątkowa ceremonia odbyła się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Order wręczyli wyróżnieni wcześniej Kawalerowie - Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i ksiądz Piotr Sadkiewicz.

Order Uśmiechu jest przyznawany dorosłym przez dzieci. Akcja zapoczątkowana w Polsce ponad 50 lat temu, obecnie ma charakter międzynarodowy. Renata Piątkowska jest 992. Kawalerem Orderu Uśmiechu. W czasie ceremonii musiała jak każdy odznaczony wypić sok wyciśnięty przez dzieci z kilku cytryn.
Renata Piątkowska to ceniona autorka książek dla dzieci, która napisała m. in.: „Opowiadania z piaskownicy”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Opowiadania dla przedszkolaków” i książkę „Nie ma nudnych dni”.

W programie artystycznym wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Kameralna pod dyr. Zuzanny Pradeli oraz Dziecięca Kapela Ludowa „Beskidek” z Miejskiego Domu Kultury.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook