Organizacja życia szkolnego

O szkole » Organizacja życia szkolnego

Wszystkie klasy w naszej szkole uczą się na jedną zmianę, a lekcje kończą się wczesnym popołudniem.

Dzieciom, które tego potrzebują, zapewnia się opiekę w świetlicy szkolnej, która w odpowiedzi na życzenie rodziców pracuje od 6.45 do 16.15. Dziecko korzysta tutaj z fachowej pomocy przy odrabianiu lekcji, bawi się, może zjeść obiad w szkolnej stołówce.

Praca z dziećmi nie kończy się z ostatnią lekcją. Wtedy to właśnie rozpoczynają się liczne, różnorodne dodatkowe zajęcia. Uczniowie, którzy mają trudności w nauce, mogą uczestniczyć w zajeciach dydaktyczno-wyrównawczych, konsultacjach indywidualnych i zbiorowych oraz wielu innych zajęciach dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów. Każde dziecko może liczyć na pomoc nauczyciela.

Dostępna jest również pracownia komputerowa oraz centrum multimedialne sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie mogą korzystać z nich również w trakcie zajęć pozalekcyjnych.