Pasowanie na czytelnika

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Pasowanie na czytelnika

W dniu 12 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas: 0, 1 oraz 2a i 2b wraz z wychowawczyniami.

Impreza odbyła się na auli szkolnej i uświetnił ją występ koła teatralnego, które wystawiło przedstawienie „W krainie baśni”.

Ta krótka inscenizacja bardzo się pierwszoklasistom podobała, szczególnie, że uczniowie w niej występujący byli przebrani za bohaterów bajek. Po spektaklu wszyscy uczestnicy pasowania wzięli udział w konkursie i rozwiązywali zagadki na temat znanych baśni.

Następnie dzieci z klasy 1 złożyły uroczyste ślubowanie:

My uczniowie pierwszej klasy,
tobie książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie,
a z twych rad i twych mądrości
korzystać od dziś usilnie.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej i otrzymali pamiątkowe karty biblioteczne.
Na zakończenie uroczystości pani bibliotekarka serdecznie zaprosiła uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, częstego odwiedzania wypożyczalni i czytelni oraz brania udziału w konkursach czytelniczych.