Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

W grudniu, w naszej szkole po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XVI już  edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasi Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji.

Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom i rodzicom poprzez oplakatowanie szkoły. Monety zbierane były w klasach.
Zebrane pieniądze zostały przeliczone i zapakowane.  Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła dzieciom wiele zadowolenia i satysfakcji.
W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły.Ogółem podczas XIV edycji akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 133,50 zł.

Dnia 28.01.2016 opiekun akcji Ewa Kozieł, wysłała paczkę z pieniędzmi oraz protokół ze zbiórki  na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.