Powitanie wiosny

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Powitanie wiosny

W tym roku uczniowie naszej szkoły bardzo się starali, by przywołać wreszcie długo wyczekiwaną wiosnę.

W poniedziałek 21 marca klasy młodsze ubrane w wiosenne barwy prezentowały na auli szkolnej radosne piosenki, wiersze i symbole budzącej się do życia przyrody. Na scenie, jako żywa dekoracja, dumnie zielenił się wyhodowany przez dzieci pod okiem wychowawców owies.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie „Dwie Dorotki” przygotowane przez nasze koło teatralne z Panią Magdaleną Dereń. Niespodzianką był udział w spektaklu nauczycieli, co bardzo spodobało się dzieciom.

We wtorek Zielony Dzień obchodziły klasy starsze. Chętni wzięli udział w pokazie mody wiosennej i z gracją godną profesjonalnych modeli prezentowali się na scenie. Publiczność doceniła przygotowanie i inwencję Janka Hamerlaka, Rafała Heczki i Mileny Kulby, którzy otrzymali upominki.

Po pokazie udaliśmy się na Luce Arenę, aby aktywnie przywitać wiosnę. Uczniowie brali udział w wyścigach rzędów z ciekawymi konkurencjami sprawnościowymi i szybkościowymi. Potem rozegrali mecz piłki nożnej i grali w dwa ognie. Na koniec odbył się mecz siatkówki nauczycieli. Wrócilismy zmęczeni, ale za to w lepszej, wiosennej kondycji!

Miejmy nadzieję, że nasze wspólne wysiłki na dobre przegonią zimę!