Przyjaźń jest drzewem, pod którym możemy się schronić

Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Przyjaźń jest drzewem, pod którym możemy się schronić

Klasy 0-III dnia 8 marca świętowały Dzień Przyjaźni. Tydzień wcześniej każda klasa przygotowała materiał, z którego powstała ciekawa gazetka na korytarzu, promująca koleżeństwo i przyjaźń. We środę 8 marca każda dziewczynka otrzymała symboliczny kwiatuszek w formie lizaka wraz z życzeniami od chłopców z okazji Dnia Kobiet.

Później spotkaliśmy się na auli szkolnej. Spotkanie prowadziła wychowawczyni klasy III b Maria Boraca. Przywitała zebranych pouczającą bajką ,,O chłopcu i o gwoździach”. Tego dnia każda klasa zaprezentowała się w wierszu lub piosence nawiązujących do tematyki spotkania.

Ten dzień wielu uczniów pobudził do refleksji na temat tego, jak ważne jest budowanie koleżeńskiej i przyjacielskiej więzi między rówieśnikami a także dostarczył wielu miłych przeżyć.