Przyrodę szanuję, więc segreguję!

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Przyrodę szanuję, więc segreguję!

W dwóch pierwszych tygodniach nauki nowego roku szkolnego 2013/2014 odbyły się w naszej placówce „mini warsztaty”, prowadzone przez szkolne koło ekologiczno-przyrodnicze, dotyczące segregacji odpadów.

Na spotkaniach  zaprezentowano uczniom sposób segregacji na suche i mokre i zminimalizowania ilości tych pierwszych produktów.

Celem zajęć było uświadomienie, że segregacja odpadów jest opłacalna, gdyż wynikają z niej korzyści dla środowiska przyrodniczego i człowieka.

Dzieci z klas starszych wykonały pomysłowe prace o tematyce ekologicznej, a uczniowie klasy VI w ramach edukacji ekologicznej napisali „listy dla Ziemi” podając propozycje jej ochrony i obiecując dbałość o środowisko przyrodnicze.

nauczyciel przyrody - mgr Sylwia Jabłońska