Rekrutacja 2017/2018

• Nabór 2017/2018

Drodzy Rodzice!
    Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych rozpoczynają się 10.04.2017 r. o godz. 9.00 i trwają do 10.05.2017 do godz. 15.00.

Odbędą się za pomocą systemu elektronicznego dostępnego pod adresem http://www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl/

• Harmonogram rekrutacji

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

LP

ETAP

DATA ROZPOCZĘCIA

DATA ZAKOŃCZENIA

Publikacja oferty – otwarcie strony dla rodziców

10.04.2017, godz. 9.00

Wprowadzanie zgłoszeń/wniosków przez rodziców

10.04.2017, godz. 9.00

10.05.2017, godz. 15.00

Wprowadzanie i weryfikacja zgłoszeń/wniosków przez szkoły

Publikacja listy zakwalifikowanych – otwarcie strony dla rodziców

24.05.2017, godz. 15.00

Potwierdzanie woli przez rodziców

25.05.2017, godz. 9.00

31.05.2017, godz. 15.00

Publikacja listy przyjętych

2.06.2017, godz. 15.00

W razie potrzeby przeprowadzenia naboru uzupełniającego zostanie ustalony dodatkowy harmonogram

• Procedury rekrutacji

Procedury rekrutacji do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018

I. Procedury rekrutacji dzieci tworzy się na podstawie przepisów:

a) ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity - Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)

b) ustawa z dnia 30 sierpnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 1265)

c)ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw1) Poz. 7

d) rozporządzenia MENiS z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004r. Nr 26, poz. 232z późn zm.)

e) rozporządzenia MEN z dnia 4 października 2001 r. w sprawie przyjmowania osób nie będących obywatelami polskimi do publicznych przedszkoli, szkół, zakładów kształcenia nauczycieli i placówek (Dz.U. z 2001r. Nr 131, poz. 1458)

f) Statutu Szkoły - Realizacja obowiązku szkolnego

II. Termin rekrutacji

Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się w dniu 10 kwietnia 2017r. o godzinie 9.00,

a zakończy w dniu 10 maja 2017 r. o godzinie 15.00

Obowiązywać będzie rekrutacja elektroniczna poprzez stronę internetową:

1. Nabór do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 prowadzony jest w terminach podanych przez szkołę do publicznej wiadomości.

2. O terminie o którym mowa w pkt. 1 rodzice zostają poinformowani na stronie internetowej szkoły oraz zostaną umieszczone na gazetce przy wejściu głównym .

3. Informacje o zasadach naboru można uzyskać pod nr telefonu: 33 819 18 89

III. Zasady rekrutacji

1. Do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, a do oddziału przedszkolnego dzieci zamieszkałe na obszarze naszej gminy.

2. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dziecko zamieszkałe poza obwodem może zostać przyjęte do pierwszej klasy jedynie w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

3. Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły po zakończeniu prac Komisji Rekrutacyjnej powołanej przez Dyrektora Szkoły.

4. Do zadań komisji należy:

a) Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

b) Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych;

c) Sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego;

d) Zakończenie postępowania rekrutacyjnego poprzez zniszczenie dokumentacji uczniów nie przyjętych do szkoły.

5. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się z uwzględnieniem kolejności następujących kryteriów:

KRYTERIA NABORU DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Lp.

Kryteria

Sposób dokumentowania

Liczba punktów

1.

Kandydat, którego rodzeństwo w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.

2.

Kandydat w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do przedszkola znajdującego się w pobliżu szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.

3.

Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje do tej samej szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.

4.

Kandydat uzyskał akceptację komisji rekrutacyjnej Szkoły Podstawowej nr 2/10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja*

protokół z posiedzenia komisji rekrutacyjnej

40**

* Kryterium dotyczy rekrutacji do SP2 i SP10

** Punkty przydziela komisja rekrutacyjna w SP2/SP10

IV. Zapisy

1. Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie.

2. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego polega na:

wypełnieniu wniosku na stronie rekrutacji elektronicznej: http://www.bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl/

wydrukowanie go i złożenie w formie papierowej w sekretariacie

lub wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku w sekretariacie szkoły,

V. Przepisy końcowe

W przypadku braku wolnych miejsc do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej rodzice dziecka, które nie zostało przyjęte, zostają poinformowani niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy I zostanie wywieszona przy wejściu głównym szkoły.

Już wkrótce:

Pasowanie na pierwszaków