Relacja z uroczystości 10 - lecia naszej szkoły

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2014/2015 » Relacja z uroczystości 10 - lecia naszej szkoły

Dnia 14 października społeczność naszej szkoły obchodziła swój pierwszy ważny jubileusz "10 lecie istnienia szkoły". W tym dniu przypadało również Święto Edukacji Narodowej.
    Na naszą uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, wśród nich prezes Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja pan Jacek Bartnik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolengo im. M. Reja - pani Grażyna Lorek, proboszczowie z obu parafii sąsiadujących ze szkołą - ks. Henryk Mach i Ks. Andrzej Mojżeszko. Przybył też przedstawiciel Rady Miejskiej pan Ryszard Radwan oraz prezes Towarzystwa pomocy im. brata Alberta - Tadeusz Cozac.

Wszyscy goście już od progu byli witani chlebem i smalcem.
    Chętnie w obchodach uczestniczyli dawni nauczyciele i pracownicy oraz rodzice z dziećmi. Już od rana grupa rodziców przygotowywała bufet kanapkowy oraz ciasta upieczone przez mamy.

Część główna rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Marty Czauderny oraz krótkiego zarysu historycznego przedstawionego przez naszego historyka pana mgr Andrzeja Kowalczyka. Uwieńczeniem tej części były życzenia, które otrzymali nauczyciele i pracownicy z okazji Święta Edukacji oraz krótki film pokazujący w telegraficznym skrócie 10 przeżytych lat.
    Następnie na scenie zaprezentowały się nasze pierwszaki, które zostały włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Na zakończenie części pierwszej do sali został wniesiony tort z 10 świeczkami.

W czasie krótkiej przerwy wszyscy uczestnicy naszego święta mogli spędzić czas na rozmowie i zwiedzaniu szkoły, delektując się przygotowanymi smakołykami.  Kolejnym punktem obchodów 10-lecia była część, w czasie której scena należała do naszych uczniów.
    Każda klasa zaprezentowała się w innej aktywności. Były więc piosenki, scenki, wiersze. Niektóre utwory zostały napisane specjalnie na tę okazję przy udziale nauczycieli oraz samych uczniów.

Dzięki zaangażowaniu rodziców szkoła zdobyła kolejnych przyjaciół. Wspomogli nas oni finansowo i rzeczowo w przygotowaniu naszej uroczystości. W dowód wdzięczności Rada Rodziców wręczyła naszym darczyńcom odznaki "Przyjaciela szkoły"

Już dziesięć lat minęło to piękny wiek, na drugie tyle teraz przygotowujemy się, a może i na trzecie, któż to wie?