Spektakl "Chrzest Polski"

Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Spektakl "Chrzest Polski"

Do naszej szkoły zawitała  grupa aktorów amatorów „Panaceum” Akademii Seniora wraz ze spektaklem pt. „Chrzest Polski”. Scenariusz do spektaklu został opracowany na podstawie powieści pt. „Dzikowy skarb” Bunscha i „Starej Baśni” J. Kraszewskiego.

Spektakl składał się z III części.
I część dotyczyła prezentacji zdjęć ukazujących etapy prowadzące do przyjęcia chrztu przez Polskę.
II część była wejściem orszaku polskiego księcia Mieszka I oraz czeskiej księżniczki Dobrawy.
III część prezentowała zdjęcia wierzeń oraz obrzędów dawnych Słowian oraz występ tancerek prezentujących dawne tańce słowiańskie.

Na koniec spektaklu odbył się quiz dla uczniów z zakresu informacji przekazanych w spektaklu. Osoby, które wzięły udział w quizie otrzymały ciekawe nagrody!
Zwieńczeniem spektaklu był wspólny taniec aktorów i wszystkich uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy Akademii Seniora za bezpłatny spektakl, poświęcony czas oraz wspaniałą lekcję historii połączonej z zabawą.

mgr Marlena Mizia