Spotkania z ciekawymi ludźmi - Wojciech Stępień

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Spotkania z ciekawymi ludźmi - Wojciech Stępień

W dniu 08.09.2016 w auli naszej szkoły miała miejsce inauguracja cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwszym gościem był pan Wojciech Stępień opiekun i instruktor survivalu.

Przybliżył nam jak młodzież i dzieci spędzają czas na letnich obozach ucząc się podstawowych sposobów przetrwania w lesie poprzez budowanie szałasów, rozpalanie ogniska, budowanie tratew czy zaparzania pysznej herbaty z igieł.

Swoją opowieść Pan Wojtek urozmaicał pokazem zdjęć na których młodzież sama wykonywała flagi, uczyła się maskować w lesie czy wykonywała ćwiczenia sportowe.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się mini pokaz przydatnych gadżetów, w tym sprzętu ultradźwiękowego, który swoimi falami odstraszał kleszcze, a także krzesiwa do rozpalania ogniska.

Wkrótce kolejne, ciekawe spotkanie na które gorąco zapraszamy!

mgr Marlena Mizia