Spotkanie integracyjne w oddziale przedszkolnym i w klasie I

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2017/2018 » Spotkanie integracyjne w oddziale przedszkolnym i w klasie I

30 sierpnia 2017 odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klasy I ze swoimi wychowawcami oraz szkołą.  Jego celem było zapoznanie się przyszłych uczniów ze sobą, z pomieszczeniami szkoły, ofertą zajęć realizowanych w naszej szkole oraz wspólna zabawa.

Naszych gości przywitały: pani dyrektor Marta Czauderna oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Teresa Kubas i edukacji przedszkolnej pani Ilona Beck.
Spotkania rozpoczęły się od poznania swoich sal lekcyjnych.
Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczno–techniczne podczas wykonywania rybek przestrzennych.

Pierwszaki uczyły się swoich imion oraz poznawały siebie nawzajem w trakcie specjalnie zorganizowanych zabaw integracyjnych. Ważnym punktem dnia było zwiedzanie szkoły.  Przemierzając szkolne korytarze  mali goście podziwiali piękne prace plastyczne naszych uczniów, puchary i medale zdobyte przez nich na zawodach sportowych oraz w licznych konkursach. Po powrocie do sal na dzieci czekał miły poczęstunek w postaci świeżutkich drożdżówek i soczków oraz kontynuowane były miłe zabawy.
Niepokój i poczucie niepewności, odczuwane przez niektóre dzieci na początku dnia zniknęły bez śladu. Zajęcia w szkole minęły dzieciom szybko i w przyjemnej atmosferze.
Teraz pełni siły i entuzjazmu rozpoczynamy nowy rok szkolny! Pierwszoklasistom, przedszkolakom oraz ich rodzicom i nauczycielom życzymy samych radości i sukcesów!

mgr Ilona Beck - wychowawca oddziału przedszkolnego
mgr Teresa Kubas - wychowawca klasy I