Świąteczne wspomnienia

Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Świąteczne wspomnienia

Jak każdego roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Spotkał się z każdą klasą, a towarzyszył mu anioł, który pomagał wręczać prezenty.
    W ostatni dzień przed świąteczną przerwą cała społeczność szkolna spotkała się wspólnie, aby kolędować i złożyć sobie życzenia. Grupa uczniów przygotowała krótki koncert świąteczny, w trakcie którego zaprezentowane zostały ciekawe informacje dotyczące tradycji śpiewania kolęd w Polsce.
    Widzowie usłyszeli najstarszą polską kolędę "Anioł pasterzom mówił", była też pastorałka "Gore gwiazda", Julia Białogórska z klasy IV akompaniowała na gitarze panu Michałowi Kossakowskiemu w utworze "Lulajże Jezuniu". W finale usłyszeliśmy najpopularniejszą kolędę świata "Cicha noc", którą wykonano w czterech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim.
    Występ uświetniły grupa przedszkolaków oraz koło taneczne prezentując świąteczną piosenkę i taniec.
    Na koniec złożyliśmy sobie życzenia.

Opiekunowie: pani Jolanta Zuziak oraz pan Michał Kossakowski