Święta majowe

Archiwum » Archiwum 2016/2017 » Święta majowe

Majowe święta kojarzą nam się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było w tym roku w naszej szkole. 28 kwietnia uczniowie klas młodszych i 4 maja klas starszych ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami na piersi spotkali się na auli, aby zgłębić wiedzę dotyczącą historii majowych świąt oraz Konstytucji 3 Maja.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie oglądnęli prezentację dotyczącą Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. W dalszej części spotkania zaprezentowano ciekawy film, który w sposób zrozumiały dla młodych widzów przedstawił symbole narodowe jakimi są godło, flaga oraz hymn. Na zakończenie uczniowie klas II zaprezentowali krótki program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami.