Święto Niepodległości - klasy 0-III

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2017/2018 » Święto Niepodległości - klasy 0-III

10 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie uczniów klas młodszych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor uczniowie ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami na piersi odśpiewali hymn.

Następnie z uwagą obejrzeli film, który w przystępny sposób zobrazował historię naszego kraju, ukazując ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

mgr Maria Laszczak