Świętowanie Bożego Narodzenia

Archiwum » Archiwum 2018/2019 »  Świętowanie Bożego Narodzenia

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna spotkała się na auli, by wspólnie przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia.

Uczniowie obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez kolegów i koleżanki z klas IV.
W trakcie przedstawienia poznaliśmy losy Alwina - wnuka jednego z trzech króli, który wybrał się na spotknaie z nowo narodzonym Jezusem niosąc Mu dary. Po drodze jednak spotkał trzy potrzebujące osoby, którym podarował swoje prezenty. Do stajenki dotarł z pustym workiem, ale sercem pełnym dobroci. To własnie ten podarunek podobał się  Jezusowi najbardziej.

Uczniowie poszczególnych klas mieli swój udział w tym przedstawieniu, ponieważ każdy zespół zaśpiewał jedna kolędę.
Dalszy ciąg tego uroczystego dnia klasy spędziły ze swoimi wychowawcami na spotkaniach wigilijnych przy stole.