Teatr na wesoło

Archiwum » Archiwum 2011/2012 » Teatr na wesoło

Szkolne koło teatralne sprawiło uczniom młodszych klas wspaniałą niespodziankę -zaprosiło ich do „teatru”.
    Bo też piękna, ale przecież zwyczajna na co dzień aula, zamieniła się za sprawą oświetlenia, dekoracji i kostiumów w jakieś magiczne miejsce.

Kopciuszek

Na scenie przedstawiono dwie wersje dwóch popularnych baśni- „Kopciuszka” i „Śpiącej Królewny”, tyle że w niecodziennej aranżacji.

Śpiąca królewna

Za pierwszym razem była to pantomima. Aktorów wspomagała młoda widownia, tworząc tzw. tło akustyczne. Z całej duszy naśladowano więc stukot końskich kopyt ciągnących karetę, bicie zegara o północy, pukanie do drzwi itp. Wszyscy bawili się doskonale.Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania nastrojowej piosenki.

Jeszcze więcej entuzjazmu wzbudziły żartobliwe wersje obu baśni. Salwami  śmiechu kwitowano zaskakujące zakończenia historii Kopciuszka i Śpiącej Królewny.

Miarą sukcesu były dla młodych aktorów skandowane przez całą salę słowa:” Jeszcze, jeszcze, jeszcze”.