Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Archiwum » Archiwum 2014/2015 » Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Dnia 12.11.2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Obchody przygotowali członkowie koła teatralnego pod opieką pani Magdaleny Dereń.
Apel przypominający wydarzenia historyczne związane z tamtym okresem został przygotowany na zasadzie krótkiej inscenizacji w trakcie której aktorzy tworzyli gazetkę porządkującą wiedzę uczniów o rozbiorach, I wojnie światowej, marszałku Józefie Piłsudskim oraz roku 1918.
Uczniowie przygotowali się do tego święta poprzez samodzielne tworzenie kotylionów, które w trakcie obchodów dumnie zdobiły ich stroje galowe.
Dodatkową atrakcją była warta honorowa pełniona przez uczennice klas 6- Patrycję i Dominikę, które należą do Związku Harcerzy Polskich.

nauczyciel języka polskiego - mgr Magdalena Dereń