VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Archiwum » Archiwum 2017/2018 » VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29 września 2017 r. w naszej szkole po raz III, a na świecie po raz VII obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej m.in. przygotowywaliśmy się powtarzając tabliczkę mnożenia, przygotowując gazetki i inne materiały na TEN DZIEŃ.

A jak wyglądało to w Dniu obchodów. Klasy 5 dzień wcześniej, a klasa 4a i 4b w WMT Day układały matematyczne domino i rozwiązywały zadania i zagadki z tabliczką mnożenia. Klasy 2 i 3 przygotowały zadania z treścią i przedstawiały tabliczkę mnożenia z pomocą zestawów LEGO Education MoreToMath.

Nadszedł wielki finał, podczas którego uczniowie przedstawiali wykonane zadania. Przedstawiciele klas 6 i 7 wzięli udział w turnieju matematycznym i przed młodszymi kolegami zaprezentowali swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy wzięli udział otrzymali odznaki szkolnych ekspertów: Tabliczki Mnożenia MoreToMath, QandA oraz Speed. Na przerwie uczniowie mieli możliwość zdobycia odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą naukę poprzez zabawę!

Więcej w naszym filmie pod tym linkiem

mgr Justyna Migdał
mgr Jolanta Zuziak