Warsztaty w Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Warsztaty w Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej

Uczniowie klasy szóstej dwukrotnie zostali zaproszeni na warsztaty do Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Szkoła ta prowadzi projekt edukacyjny Otwarta Szkoła.

W ramach tego projektu nasi szóstoklasiści mogli sprawdzić się jako programiści, tworząc proste gry komputerowe w środowisku Scratch. Podczas drugiego spotkania konstruowali i programowali proste roboty mobilne LEGO MINDSTORMS EV3. Prowadzący pan Wojciech Zuziak skutecznie zachęcił uczniów oraz nauczycieli do takich działań.

Efektem spotkań w projekcie Otwarta Szkoła było nabycie przez naszą placówkę 6 zestawów LEGO MINDSTORMS EV3. Do zobaczenia na zajęciach programowania.