Wspomnienia z "Grunwaldu"

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2012/2013 » Wspomnienia z "Grunwaldu"

18 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, który w tym roku szkolnym zorganizowany został pod hasłem „Rodzinnie na Grunwald” i dotyczył czasów średniowiecza. 


Głównymi koordynatorami tego dnia byli Jolanta Zuziak oraz Andrzej Kowalczyk. 

Wszystko, co odbywało się w szkole, dotyczyło wieków średnich. Były więc: średniowieczne dekoracje w salach i na korytarzach - zamki, herby, rycerze.

Nauczyciele zaprezentowali się w strojach z epoki,odbył się konkurs sprawności rycerskich na boisku szkolnym pod kierunkiem pani Jabłońskiej i pana Bala.

Koło teatralne pod egidą pani Wisły przedstawiło inscenizację legendy o świętej Kindze, a koło taneczne wprawiło w zachwyt prezentując taniec dworski ćwiczony pilnie pod okiem pani Czauderny. 


Odwiedzający szkołę mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny prowadzonych przez panią Chałupniak-Bednarską oraz panią Rutkowską-Telepnev, a także w warsztatach wyplatania koszy z ekologicznych tworzyw pod kierunkiem pani Szczerbik.

Zaprezentowano też makietę przedstawiającą bitwę pod Grunwaldem. Chętni uczniowie wzięli udział w turnieju szachowym organizowanym przez pana Kowalczyka.

W szkole otwarto kawiarenkę serwującą zimne i ciepłe napoje oraz pyszne domowe wypieki, na boisku szkolnym można było zjeść ciepłe potrawy z grilla. Duże zainteresowanie wzbudzała loteria fantowa oraz dmuchany zamek. Ratownicy z Krzyża Maltańskiego prowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy. 


W tym dniu w szkole odbyła się też konferencja popularnonaukowa pt. „Na Grunwald – wielka bitwa w edukacji historycznej”, na której zaproszeni prelegenci przedstawili odczyty związane z bitwą. 
Dzień otwarty wzbudził zainteresowanie wśród uczniów i rodziców. Do zobaczenia w przyszłym roku.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook