Zajęcia terenowe

Archiwum » Archiwum 2014/2015 » Zajęcia terenowe

W dniu 16.09.2014 r uczniowie szkolnego koła przyrodniczego byli  na zajęciach terenowych na skwerze,  urokliwym zakątku naszego miasta, tuż przy historycznym Ratuszu.

W grupach dwuosobowych uczniowie wykonywali różne zadania dotyczące elementów  przyrody ożywionej i   nieożywionej.
    Odrysowywali  fakturę kory drzew, które rozpoznawali z pomocą plansz edukacyjnych. Wykorzystując lupy obserwowali małe obiekty przyrodnicze wytężając zmysł wzroku.  Pozostałe zmysły służyły do rozwiązania innego zadania.

Z wielkim zaangażowaniem młodzi przyrodniczy zastanawiali się  nad właściwymi określeniami dotyczącymi krajobrazu parku. Końcowa część karty pracy polegała na ocenie estetyki krajobrazu oraz walorów wypoczynkowych. Na osobnych akwarelowych papierach dzieci próbowały szkicować węglem i ołówkiem nasz zielony teren w centrum miasta.

mgr Sylwia Jabłońska - nauczyciel przyrody