Zajęcia w Książnicy Beskidzkiej

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2015/2016 » Zajęcia w Książnicy Beskidzkiej

21 kwietnia klasy IV i Va odwiedzły Książnicę Beskidzką, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych związanych z Bielskiem w ramach edukacji regionalnej.

W pierwszej części animatorka z biblioteki opowiedziała uczniom najpopularniejsze legendy o naszym mieście, ilustrując wykład ciekawymi zdjęciami i grafikami. Dzieci dowiedziały się także skąd wzięły się niektóre nazwy miejscowe. Ponadto opowiedziała nieco o historii znanych miejsc w Bielsku-Białej.

W części drugiej uczniowie mieli pełne ręce roboty, bo samodzielnie wykonywali strony do albumu o naszym mieście z ilustracji, ulotek i zdjęć przedstawiających architekturę i przyrodę Bielska-Białej. Gotowe albumy na pewno będą wystawione w naszej szkole.