Zimowisko 2013 - wspomnienia

Archiwum » Archiwum 2013/2014 » Zimowisko 2013 - wspomnienia

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zimowisku.
    Każdy z dni obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach na świeżym powietrzu, basenie i krainie zabaw.
    Przygotowaliśmy także zajęcia rozwijające zainteresowania literackie, plastyczne, przyrodnicze, matematyczno-komputerowe i kulinarne.

Były więc:

• "Ferie z  książką” dzieci poznały życiorys świętego Walentego, i nauczyły się wykonywać serduszko techniką orgiami.
    • warsztaty w BWA - „Formy przestrzenne z papieru”. Uczniowie wykonywali figury z pasów 3 centymetrowego brystolu i falistej tektury.
    • Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS - „Mroźne warsztaty”. Zajęcia były poświęcone lodowi powstałemu z dwutlenku węgla. Dzieci dowiedziały się  jak powstaje dym, taki jak na koncertach.
    • "Ferie z Tuwimem” dzieci poznały życiorys znanego poety, uczestniczyły w zabawach inspirowanych wierszem „Okulary”.
    • zajęcia z robotyki - uczniowie samodzielnie budowali roboty z zestawu klocków LEGO MINDSTORMS NXT 2.0 i testowali swoje pojazdy
    • wizyta w Zabawowie - uczniowie szaleli wśród piłeczek, a potem samodzielnie robili pizze
    • Cygański Las i z górki na pazurki oraz lepienie bałwana
    • basen - zabawy w wodzie

Te wspaniałe chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Pozostaje nam tylko powiedzieć: "Do zobaczenia w następne ferie".